Dövme Makine Seçimi Resim
Dövme Makine Seçimi

Her dövme sanatçısı için, kendi çalışma stiline uygun dövme makinesi !

Her dövme stüdyosunda farklı bir dövme eğitimi alınabilmektedir. Her dövme stüdyosunun, farklı dövme yapma tarzı vardır. Dövmeciler zamanla kendi stilininin farkına varıp kendilerini bu tarzda geliştirirler. Bu yolda hangi dövme makinesinin kullanılacağı önemlidir. Bu sorunun cevabı sadece Rotary veya Bobinli bir dövme makinesinin olup olmayacağı değildir, aynı zamanda bireysel dövme makine ayarları, yani sizin stilinize uygun ayarlı bir makine kullanımıdır.

Makine ayarları için, öncelikle makineyi tanımanız gerekir. Böylece tam olarak istediniz ve elinize uygun ince ayarı elde etme konusunda daha verimli olacaktır. Dövme makinesini ayarlamak, bazen günlerce sürebilir. Sahip olduğunuz dövme makinesi ile mükemmel ve etkili bir şekilde çalışabilmeniz için sabır lazım olacaktır. Dövme makine ayarında mutlaka kendinize zaman ayırın ve kendinizi bu konuda geliştirin. Makine ayarı düzgün yapılmadığı taktirde, yapılan ince ve detaylı dövmelerde zorlanmanız kaçınılmazdır.

Dövme makinesi seçiminde, her zaman ayarlanabilir bir esnekliğe olmasına dikkat edin. Dövme makinesi ayarlama ihtiyacı genelde dövme stiliniz, değişiklik göstermeye başladığı zaman ortaya çıkacaktır. Mesela eğitim esnasından profesyonele geçiş yapmaya başladığnız anda, makine ayarlama isteği ve merakı ortaya çıkacaktır. İlk çalıştığnız dövme stüdyosunda, rotary dövme makinesi kullanırken yeni çalışacağnız stüdyoda, bobinli dövme makinesi ile çalışma durumunda kalabilirsiniz. Bu durumda kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda dövme makinesini ayarlayabiliyor olmalısınız veya kendi sahip olduğunuz dövme makinenizi yeni çalışacağınız dövme stüdyosunda kullanmak üzere yanınızda taşımalısınız.

DovmeMakinesi.com olarak, size birçok bilgi sahibi olabileceğiniz bilgiler sunmaktayız. Kendinizi, dövme makinesi hakkında ve dövme makinesi seçimlerinde, bir yol belirlemenizi hedef edindik. Kendinize zaman ayırarak, DovmeMakinesi.com sitemizde sunulan bilgileri iyi analiz etmenizi tavsiye ederiz. Elbete konular ile ilgili, bire-bir telefonda veya GOLDEN ARROW ® Mağzasında ücretsiz danışmanlık da alabilmektesiniz. Dövme konusunda sizlere yardımcı olmak adına bekliyoruz :).

Rotary vs. Bobinli Makine

Dövme yaptırmak, insanların kendilerine göre özgün sanatsal bir bedene sahip olabilmek için, yüzyıllarca başvurduğu bir yoldur aslında. Dövmeciler, kapsamlı ve çekici eserleri yaratabilmek adına kesinlikle en iyi dövme makinelerini seçmek durumundadır. Dövme makinesi piyasasında elbet farklı farklı modeller ve tipler bulunmakta. Bütün dövme makineleri aynı amaca yönelik teknik açıdan aynı ürünler olsalar da, aynı zamanda fonksiyonel ve fiyat bakımından birbirlerinden farklıdırlar. Asıl önemli kısım, kendi keyfinize ve tarzınıza en uygun dövme makinesini seçebilmenizdir.

Rotary veya Bobinli Dövme Makine Secimi – dakikada 18.000 / 10.000 Vuruş

Dövme makinelerinin fonksiyonları ve çalışma prensipleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Kendi tarzınıza uygun, belirli bir fikir oluştuğu zaman, ürünleri kendi aralarında karşılaştırma yaparak en iyi seçimi yapabiliyor olmanız önemlidir. Dövme yapımında iki farklı dövme makinesi vardır. Rotary dövme makinesi ve Bobinli dövme makinesi (Coil Tattoo Machine). Bu iki farklı makine modeli başlığı altında, her bir ürün için farklı bir beklentiniz olabilir. Her şeyden önce, her iki dövme makinesi farklı bir görünüme sahiptir ve ergonomik açıdan farklıdır. Bobinli makineleri gelende, rotary dövme makinelerine göre daha ağırdır. Bu nedenden dolayı, dövme yaparken elinizin daha çabuk yorulması olasıdır. Bir diğer fark ise rotary ile bobinli dövme makinelerde, makinenin dakikada iğne vuruş sayısıdır. Rotary dövme makineleri, küçük bir elektrik motoru ile, bobinli makinelere oranla daha hızlı çalışmakta ve dakikada 18.000 vuruş yapabilmektedir. Fakat rotary dövme makinesini, istediğniz ayarı kendinize göre ayarlayabilirsiniz ve dakikada 18.000 vuruşu azaltabilirsiniz . Bobinli dövme makineleri ise ancak, dakika da max.10.000 yapabilmektedir ve genelde dövmeciler için oldukça yeterlidir.

Dövme Makinesi Danışmanlık Resim